top of page

שאלות נפוצות

 • כמה זמן לוקח תהליך מיתוג לחתונה?
  אורך תהליך המיתוג תלוי במספר משתנים: 1. זמינות המעצבת והלקוח (חגים ומועדים, חופשות, או סתם תקופה עמוסה) 2. היקף חבילת המיתוג (עיצוב הזמנה בלבד? או אולי פריטי מיתוג נוספים?) 3. מהות הבקשה (עיצוב קטלוגי? עיצוב אישי? איור מיוחד?) כמובן שתהליך שמבוסס על עיצוב קטלוגי קיים הוא המהיר ביותר, ואילו לעיצוב חדש (בפרט אם כולל איור אישי) - לוקח מעט יותר זמן להיות מוכן, אך אל דאגה - גם אם אתם רוצים משהו חדש משלכם - התהליך לא ארוך. עד כ-7 ימי עסקים מיום התשלום והעברת הפרטים המלאים הנדרשים לעיצוב ההזמנה - כבר תקבלו הדמיה ראשונית לבדיקה. לאחר מכן - זמן התהליך תלוי בתיקונים/בקשות נוספות. להרחבה על התהליך: מוזמנים לבקר בעמוד "איך זה עובד"
 • כמה זמן מראש צריך להתחיל בתהליך המיתוג?
  הדבר החשוב ביותר בתהליך המיתוג הוא כמובן עיצוב ההזמנה, שעליה מתבסס המיתוג. ההזמנה היא אחד מהפריטים היחידים מהמיתוג שחייבים להיות מוכנים ראשונים - כדי לאפשר התראה מראש למוזמנים. *ההצעה שלי, מהסוף להתחלה: חשבו עם עצמכם מתי תרצו שההזמנות יגיעו אל המוזמנים -> קחו מרווח של כ-5 ימי עסקים לצורך שליחה בדואר -> קחו מרווח של כ-3 ימי עסקים לצורך הדפסה -> קחו מרווח של כ-10-14 ימי עסקים לתהליך העיצוב הגרפי (במידה שמדובר בעיצוב אישי ולא מהקטלוג), כולל שינויים -> זה הזמן המומלץ לתחילת עיצוב ההזמנה! שאלו את עצמכם ראשית את השאלות הבאות: 1. האם אתם מדפיסים ושולחים את ההזמנות פיזית, או רק מעבירים דרך הווטסאפ? 2. כמה זמן מראש אתם רוצים להפיץ אותן לאורחים? 3. האם יש חגים באופק? 4. האם בית הדפוס קרוב אליכם גיאוגרפית, או שתזדקקו למשלוח? אם אתם מתכננים להדפיס את ההזמנות ולשלוח אותן בדואר - עליכם לקחת בחשבון גם זמני עבודה וחופשה (בחגים למשל) של דואר ישראל, של בית הדפוס ושלי. *אין בהצעה זו דבר התחייבות וכמובן שהזמנים משתנים: ניתן לבצע הזמנות גם בזמנים יותר צפופים ולחוצים או לחילופין, ניתן ומומלץ לעשות זאת גם בטווח הרבה יותר מרווח ומאפשר. להרחבה על התהליך: מוזמנים לבקר בעמוד "איך זה עובד"
 • האירוע שלנו מתקרב ועוד לא הכנו כלום. מה אפשר לעשות?
  קודם כל - הזמנה. ההזמנה צריכה להישלח למוזמנים מספיק זמן מראש ולכן היא הדחופה ביותר. דברו איתי וננסה לפתור את עניין הדחיפות ולבדוק האם מדובר בטווח סביר - בהרבה מקרים זה אפשרי! אם יש צורך במיתוג נוסף וידוע לכם מראש מה אתם צריכים - מה טוב. אם אתם מתלבטים (מה צריך, מה הגודל המומלץ ומה לכתוב) - אל תבזבזו זמן יקר: כתבו לי ואעזור לכם.
 • ראינו ברשת הזמנה שאהבנו. אפשר לעשות משהו בסגנון?
  השראה היא דבר נהדר וחשוב מאוד בתהליך המיתוג! בגדול- כן, אך כדי לדעת בוודאות אם זה מתאפשר- אצטרך לראות את הרפרנס/ים המדובר/ים. עם זאת, לא תבוצע העתקה מדויקת של גרפיקה (מטעמי מוסר וזכויות יוצרים), אלא אם הגרפיקה או האלמנטים שלה זמינים לרכישה/שימוש במאגרים ציבוריים.
 • האם אפשר לעשות שינויים בהזמנה מהקטלוג?
  בגדול - כן, אך זה תלוי בסוג ההזמנה ובסוג השינויים. אם מדובר בשינוי בגזרת המלל בלבד - אין שום בעיה וניתן לבצע ללא תוספת תשלום! גם שינויים אחרים בד"כ כלולים במחיר, אך שינויים מסוימים שהם מעט מורכבים - עשויים להיות כרוכים בתוספת תשלום. שתפו אותי באיזו הזמנה אתם מעוניינים ומה השינויים שהייתם רוצים לעשות בה, ואדע לענות לכם עם כל הפרטים! למעבר לקטלוג ההזמנות
 • מה ההבדל בין הזמנות שמסומנות בתווית תכלת בתיק העבודות לבין הזמנות שלא?
  הזמנות שמסומנות בתווית תכלת בתיק העבודות שייכות בהכרח לקטלוג ואפשר לרכוש אותן. הזמנות שלא מסומנות בתווית תכלת - יכול להיות שאינן שייכות לקטלוג או שיש להן מחיר ביניים מ-סיבות מסוימות שספציפיות לאותו הדגם. אם אהבתם הזמנה ללא תווית - עדיין יכול להיות שאפשר יהיה להשתמש בה. דברו איתי ואשמח לפרט לכם בהתאם לדגם שבחרתם!
 • איך מתבצע התשלום?
  מעוניינים לעבוד איתי? ידעו אותי בכל דרך שתבחרו ונתחיל בתהליך שמותאם לצרכים שלכם. לאחר תיאום ציפיות וחתימה על הסכם עבודה - התשלום מתבצע מראש בהעברה בנקאית או דרך אפליקציית תשלום. להרחבה על התהליך: מוזמנים לבקר בעמוד "איך זה עובד"
 • כמה סקיצות נקבל, ומה קורה אם לא אהבנו את התוצר?"
  בהזמנה לחתונה קשה שלא לקלוע, ואני מעדיפה לאפשר מחיר אטרקטיבי ולכל כיס (שמתאפשר בזכות כך שאני מודעת לעובדה שברוב המקרים הסקיצה הראשונה היא גם פחות או יותר האחרונה), ולכן המחיר שניתן כולל סקיצה 1 עם עד 3 סבבי תיקונים של מלל וניסוח, מיקומים, פונטים וכו'. סבבים אלו הם דבר שבשגרה - וזה לגמרי בסדר. במילים אחרות: אני לא כוללת במחיר סקיצה נוספת (שמייקרת מאוד את המחיר ההתחלתי ומאריכה את זמן ההמתנה) כי אני יודעת שפשוט לא מנצלים אותה, וחבל על הכסף והזמן שלכם (ושלי:)). בזכות העובדה שאני לא מתחילה לעבוד לפני תיאום ציפיות כלשהו (שיחה, רפרנס/ים, או רעיון כללי) - כמעט ולא קורה שלא אוהבים לחלוטין את התוצר (כלומר - את העיצוב עצמו ואת סידור ובחירת האלמנטים). עד כמה "כמעט"? אוכל לספור על יד אחת את כמות המקרים שבהם זוג לא התחבר כלל לסקיצה. כשזה כן קורה - ככל הנראה שמדובר באי הבנה כלשהי, ואם אכן כך הדבר - יבוצעו תיקונים.
 • מה נקבל בסוף התהליך?
  בסוף התהליך תקבלו קבצי PDF סופיים וסגורים באיכות טובה (בהתאם לגודל המבוקש) של הפריטים שהזמנתם. הקבצים יהיו מותאמים לדפוס ויישלחו בצירוף הנחיות טכניות. בנוסף, אם הזמנתכם כוללת עיצוב הזמנה - תקבלו גרסת הדמיה (לרוב - שני הצדדים על רקע עץ נייטרלי) בקובץ PNG שמתאים לשליחה דרך Whatsapp ("הזמנה דיגיטלית"). לא יישלחו ללקוח קבצים פתוחים לעריכה או וקטוריים ו/או את הגופן או כל אלמנט שנרכש לצורך עיצוב ההזמנה - היות שהרישיון עליהם שייך למעצבת בלבד כחלק מהגנה על הזכויות של יוצרי האלמנטים למיניהם.
 • מה הגדלים הסטנדרטיים לפריטי המיתוג?
  • הזמנה גודל המעטפה - ההזמנה מעוצבת לפי גודל המעטפה ולכן זהו פרט הכרחי לידיעה בטרם תחילת העיצוב. *הגדלים הסטנדרטיים הם: 13*19 (מלבני), 16*16 (ריבועי), 11*23 (צר וארוך) *גודל ההזמנה: בד"כ ס"מ אחד פחות מרוחב+אורך המעטפה (12*18, 15*15, 10*22 בהתאמה) • תפריטתפריט אישי לכל סועד על הצלחת או משותף למרכז שולחן? *גודל סטנד' לתפריט אישי - 10*20 // 15*21. אפשר קטן/גדול יותר. *גודל סטנד' לתפריט משותף למרכז שולחן - A4 מלא או מקופל לאורך/רוחב, או לפי גודל מסגרת/מעמד שקיימים במקום/שהזוג רוכש. • פתק הושבה פתק שטוח ככרטיס ביקור או פתק אוהל עומד? רוב הזוגות בוחרים פתק שטוח ככרטיס ביקור היות שהוא פריט זניח יחסית מבין פריטי המיתוג, וייעודו להיזרק (ואופציה שטוחה וחד צדדית היא חסכונית וגם לא רעה כלל). *גודל סטנד' כגודל כ. ביקור או מעט קטן יותר: 9*5 / 8*5 / 7*5 - לגרסה מלבנית, או 5*5, 6*6 לריבועית. *גודל סטנד' לאוהל עומד: פי 2 באורכו מגודל כ.הביקור (כך יתקפל לגודל הכרטיס) לדוג' 9*5 -> 9*10. אפשר קטן/גדול יותר. • מספרי שולחן האם האולם/מנהל האירוע מספקים מסגרת/מעמד ייעודי לכך או שאתם רוכשים זאת בעצמכם? *גודל העיצוב ייקבע בהתאם לגודל המסגרת/המעמד שלכם. *אם אין כזה ולא רוצים לרכוש במיוחד, ניתן לעצב פתק מתקפל ("אוהל") שעומד בפני עצמו. • מדבקה למעטפהמה צורת המדבקה (עיגול, ריבוע, מלבן)? *למדבקה עגולה עליכם לוודא ראשית מול בית הדפוס שאכן יש להם תבנית לחיתוך בגודל המבוקש. במדבקות שצורתן מרובעת לרוב אין בעיה בחיתוך בכל גודל שהוא. כמו כן, לעתים גדלים מסוימים יוצאים יותר זול בהדפסה, אז רצוי להתייעץ בעניין מול בית הדפוס. *גודל סטנד' למדבקה ריבועית/עגולה: כ-2-4 ס"מ. אפשר גם גדול/קטן יותר או בצורה מלבנית. • פתק/מדבקת תודה ממותגיםמה צורת הפתק (עיגול, ריבוע, מלבן)? ולאיזה פריט הוא מצורף? *לפתק עגול עליכם לוודא ראשית מול בית הדפוס שאכן יש להם תבנית לחיתוך בגודל המבוקש. לפתקים שצורתם מרובעת לרוב אין בעיה בחיתוך בכל גודל שהוא. כמו כן, לעתים גדלים מסוימים יוצאים יותר זול בהדפסה, אז רצוי להתייעץ בעניין מול בית הדפוס. *גודל הפתק צריך להיות מותאם ובד"כ קטן יותר פרופורציונלית לגודל הפריט שאתם מצרפים אליו. *גדלים סטנד': 5*5, 6*6, 7*7, 5*9, 5*8, 5*7, 7*4. אפשר קטן/גדול יותר בהתאם לפריט. • חובק מפיותהאם תרצו חובק נכרך או פתק קטן שתצטרפו בקשירת חוט? בשני המקרים יהיה עליכם/על מעצב האירוע לבצע "עבודה" (כריכה והדבקה או חירור וקשירה). *אם תבחרו באופציה הראשונה (חובק נכרך) - עליכם לבדוק מול מנהל האירוע האם יש אופן קיפול מיוחד למפיות, כדי שנתאים אליו את המידות. יש לשים לב לשלושה פרמטרים: אורך החבק, רוחב החבק וגודל החלק שנשאר גלוי לאחר הכריכה סביב המפית. הגודל בד"כ נע בין 20-30 ס"מ רוחב ל-5-10 ס"מ אורך. *אם תבחרו באופציה השנייה (פתק בקשירה) - החובק יהיה בעצם החוט שעמו תקשרו, שאינו חלק מהעיצוב, ולכן תוכלו לבחור גודל רצוי לפתק מבלי להיות חייבים להתייעץ עם מנהל האירוע. בד"כ יהיה מעט יותר קטן מגודל פתק תודה (ראו מעלה). • מסגרת לספק מגנטים *בקשו מספק המגנטים שלכם שיעביר לכם קובץ תבנית (טמפלט) של מסגרת ריקה, והעבירו אותה אליי כדי שנלביש עליה את העיצוב שלכם. יש להדגיש לספק לשלוח את הטמפלט כשהוא באיכות הרצויה ובגודל האמתי. *אם אין לספק תבנית - בקשו ממנו את המידות של המסגרת.
 • האם השירות כולל הדפסה?
  השירות והמחירים לא כוללים הדפסה, אלא קבצי עיצוב בלבד. הקבצים יועברו באיכות טובה ועם הנחיות ברורות לדפוס. הלקוח יבצע את ההדפסה במקום שאותו הוא יבחר באופן עצמאי, ע"פ שיקולי מחיר, מיקום ותנאי עבודה. למה השירות לא כולל הדפסה? 1. על מנת לאפשר ללקוח בחירה בבית הדפוס המשתלם ביותר בהתחשב במקום מגורי הלקוח, כמות הפריטים (לא כל בית דפוס מכבד כל כמות ו/או מתחשב בכמות כשמתמחר עבודה) ושיקולים רלוונטיים נוספים. 2. על מנת לחסוךעלויות משלוח ללקוח. 3. כשמעצב מהווה מתווך בין בית דפוס ללקוח, מדובר בעבודה בפני עצמה, ועל כן המעצב לוקח עמלה - ובסופו של דבר הלקוח משלם יותר על פריט שיכול היה לקבל במחיר זול יותר, אם היה פונה בעצמו לבית הדפוס. 4. על מנת שהלקוח יוכל להתרשם מהדפסות ניסיון ומסוגי הנייר השונים שבית הדפוס יכול להציע. מחפשים מקומות מומלצים להדפסה? דברו איתי ואעזור לכם מתוך המלצות של לקוחות שלי או מתוך היכרות שלי עם ספקים.
 • מה עלינו לברר מול בית הדפוס?
  • הצעת מחיר כדי לקבל תמונת מצב לגבי כמה המוצר המוגמר יעלה לכם, עליכם לבקש הצעות מחיר ממספר בתי דפוס. על-מנת לקבל הצעה כמה שיותר מדויקת, עליכם לציין לבית הדפוס בבקשתכם את הפרמטרים הבאים: מה אתם רוצים (הזמנה בלבד או פריטי מיתוג נוספים? יש לפרט הכל) גודל מבוקש (לכל פריט בנפרד. מידע על גדלים תוכלו למצוא בכתבה הזו בבלוג שלי) כמה יח' אתם רוצים (מכל פריט בנפרד) סוג הנייר שאתם רוצים (לכל פריט בנפרד. מידע על סוגי נייר תוכלו למצוא בכתבה הזו בבלוג שלי) איזו ההדפסה שאתם רוצים (לכל פריט בנפרד. לדוגמה: הדפסה צבעונית דו-צדדית להזמנה לעומת צבעונית חד-צדדית למדבקה למשל. זה פרט חיוני לתמחור) בלחיצה כאן תוכלו להבין איך לנסח הצעת מחיר מסודרת כדי לקבל מחיר מדויק לבקשה שלכם. • זמן אספקה + אופן איסוף תאמו ציפיות מול בית הדפוס באשר לזמני העבודה והאיסוף ולגבי אופן האיסוף. במידה ויש צורך במשלוח - בררו עלויות וזמן משלוח. • אופן סגירת קבצים לדפוס בררו מול בית הדפוס באיזה אופן מהבאים ירצו לקבל את הקבצים: *בגודל נטו *בתוספת בליד של ___ מ"מ (יש לברר כמה מ"מ ירצו מכל כיוון) *בתוספת צלבי חיתוך של ___ מ"מ (יש לברר כמה מ"מ ירצו מכל כיוון) את המידע הזה יש להעביר למעצבת כדי שתוכל לשלוח קבצים בהתאם. • הדפסת ניסיון לאחר שבחרתם בית דפוס והעברתם קבצים לדפוס - בקשו הדפסת ניסיון של ההזמנה לפני שתדפיסו את כל הכמות. כך תוכלו לבחון בפועל איך ההזמנה נראית והאם הכל תקין מבחינת הגהה, צבעים, וגדלים. • גדלים אפשריים לחיתוך עגול - אם רלוונטי אם אתם מעוניינים בחיתוך עגול באחד/יותר מפריטי המיתוג שלכם - עליכם לברר מול בית הדפוס האם יש להם אפשרות לחתוך בגודל הרצוי. כשמדובר בצורה עגולה על בית הדפוס ליצור תבנית מיוחדת של חיתוך ולכן לא תמיד כל הגדלים זמינים.

או

bottom of page